• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycja Serwer Minecraft
#1
Witam, wychodzę z propozycją, żeby zrobić serwer Minecraft. Idea serwera opierałaby się na walce dwóch drużyn, które mają czas aby wybudować sobie zamki, zebrać jakieś porządne eq i po tym czasie miałyby ze sobą walczyć. 
Druga opcja jest taka, żeby zrobić serwer taki 4fun jak kwadratowa masakra i sobie budować wspólną wioskę itp.
Federalna Straż Sąsiedzka
  Odpowiedz
#2
Tylko minecraft na modach
[Obrazek: tH1YVTK.png]
  Odpowiedz
#3
W sumie tak na buildcrafcie czy na tekkicie to by pograł
  Odpowiedz
#4
Nie wiem jak możliwości techniczne, ale ze strony organizacyjnej to przede wszystkim potrzeba osoby, która podjęłaby się prowadzenia takiego serwera i przypadkiem chociaż trochę się na tym znała. Jak znajdzie się taki śmiałek to koncepcja jak serwer miałby wyglądać byłaby w jego rękach.
Tak naprawdę to ja jestem Makarov
  Odpowiedz
#5
Witam bardzo serdecznie, gówno się znam ale kiedyś stawiałem parę razy podstawowy serwer na lapku i graliśmy z ziomkami na vanillce, nie wiem jak sprawa by wyglądała w przypadku modów ale zakładam że podobnie.
[Obrazek: 4AHEmRz.jpg]
  Odpowiedz
#6
Modowany serwer jest trudny na dedyku zrobic, ale jeśli ktoś chętny to mogę sam zrobić i zahostowac potrzebuje tylko wiedzieć:

Ile ludzi będzie Grać?
Jaki modpack? (Sam robiony czy gotowy. Robienie sam mod packa jest czasochłonny, bo dużo modów się gryzie ze sobą. Można tez dodać do gotowego Packa dodatkowe mody. Ilość modów tez jest ważna, bo posiadam tylko 16GB Ram a taki serwer przy dużej ilości modów potrafi od 6 do nieskończoność GB brać. Proponuje max 100 - 200 modów.).
Czy jesteście chętni pobrać jakiś third party program typu Radmin, Hamachi albo Zerotier, bo nie zamierzam otwierać port specjalnie.
Jaka wersja minecraft? (1.7.10 ma najwięcej modów, ale są stare, 1.16.5 ma mało modów, ale są zaktualizowane i dodają dużo nowych rzeczy.).
Czy Serwer może być International? (Zaprosiłbym jakiś Austryjakow ode mnie.).

Jeśli przynajmniej 6 osoby będą chętne mogę się podjąć hostowania czegoś takiego.
Tez nie obiecuje, że będzie stal 24/7. Tylko jeśli będę w domu albo jeśli ktoś da parę godzin przed znać że bedzie chciał grac.
Jest tak samo opcja dodać różne pluginy.
Oryginalny Minecraft tez nie jest potrzebny (Sam nie posiadam, bo mi złodzieje ukradli).


Proponuje kooperacje przy stawianiu serwera, dlatego że to nie ja tylko my będziemy grali.
[Obrazek: tH1YVTK.png]
  Odpowiedz
#7
Może stać u nas, oczywiście z jakimiś ograniczeniami na ram. Kwestia tylko sensu, bo jak do tej pory każdy serwer minecraft jaki był, to okazywał się tylko zabawą dla paru osób, bez jakiegoś pomysłu na niego. Po tygodniu już stał pusty. Wszystko kwestia czy jest ktoś kto by chciał to administrować na poważnie.
Never spend 6 minutes doing something by hand when you can spend 6 hours failing to automate it ~Zhuowei Zhang
[Obrazek: NTFSyLu.gif]
  Odpowiedz
#8
Z własnego doświadczenia wiem że to syzyfowa praca tak naprawdę bo nawet gdy zrobi się serwer z rangami bajerami itp to i tak po jakimś tygodniu albo 2 zacznie się trolling i cheatowanie oczywiście fajnie by było pobawić się na serwerze zbudować wioskę itp itd tylko ze no Minecraft szybko się nudzi w zasadzie grasz tylko po to by zabić smoka później już nie ma sensu :/ A mody oczywiście fajny jest build craft że fabryki rury i wgl ale no bardziej w gronie własnych znajomych niż z jakimiś randomami
  Odpowiedz
#9
Ja bym pograł. 

Oczywiście zwykły MC to 5minut i nuda. Dlatego zaproponowałbym All of Fabric 3 . Jest to dobrze zoptymalizowana paczka chodząca na 4GB, no czasem ugryzie 6GB jak sprintujesz w nieznane. Daje dużo ciekawych rozwojów czy przygód, bo silnik generuje dungeony takiej jak np. Wieże czy statki pirackie z turbo-szkieletorami. Posiada także coś na wzór drzewka rozwoju, aby poprowadzić gracza od czego ma zaczynać z danym modem. Fajne, bo nie robi efektu przytłoczenia nowymi rzeczami.
[Obrazek: Dk2qzWHU0AA6XQk.jpg]
  Odpowiedz
#10
(25-06-2021, 09:51)Mat napisał(a): Z własnego doświadczenia wiem że to syzyfowa praca tak naprawdę bo nawet gdy zrobi się serwer z rangami bajerami itp to i tak po jakimś tygodniu albo 2 zacznie się trolling i cheatowanie oczywiście fajnie by było pobawić się na serwerze zbudować wioskę itp itd tylko ze no Minecraft szybko się nudzi w zasadzie grasz tylko po to by zabić smoka później już nie ma sensu :/ A mody oczywiście fajny jest build craft że fabryki rury i wgl ale no bardziej w gronie własnych znajomych niż z jakimiś randomami
Akurat grałem dużo przed istnieniem tej fabuły w mc i naprawdę było co robić. Oczywiście głównie budowanie, a z modami to jeszcze więcej.
Never spend 6 minutes doing something by hand when you can spend 6 hours failing to automate it ~Zhuowei Zhang
[Obrazek: NTFSyLu.gif]
  Odpowiedz
#11
Myśle że można by postawić taki luźniejszy serwer dla "naszych" ludzi bez randomów i poprostu grać sobie for fun
  Odpowiedz
#12
Za tym nie jestem bo taki to już stał chyba z dwa razy i były to bardziej prywatny serwer kogoś bo chciał pograć z kolegami tydzień, dwa, niż serwer społeczności.
Never spend 6 minutes doing something by hand when you can spend 6 hours failing to automate it ~Zhuowei Zhang
[Obrazek: NTFSyLu.gif]
  Odpowiedz
#13
Jeśli miałby już powstać to na pewno z modami, bez tego szybko znudzi. Dużo modów techniczno - fabrycznych działa tylko na 1.12. Tu jest przykładowy modpack All_the_Mods_3, ale wiem czy nie zżera za dużo RAMu albo są nim jakieś inne problemy.
[Obrazek: 0DGtdg0.jpg]
  Odpowiedz
#14
(21-06-2021, 19:16)szachcik napisał(a): Nie wiem jak możliwości techniczne, ale ze strony organizacyjnej to przede wszystkim potrzeba osoby, która podjęłaby się prowadzenia takiego serwera i przypadkiem chociaż trochę się na tym znała. Jak znajdzie się taki śmiałek to koncepcja jak serwer miałby wyglądać byłaby w jego rękach.

może Szerwi będzie zainteresowany znowu? on zrobił fajny serwer na cipostopach. grałbym jeszcze raz.
[Obrazek: I9i4llN.png]
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości