Witaj Friendly Fire!
#1
Heart 
Z opóźnionym zapłonem powstaje ten post/temat, ale usprawiedliwię się że cały czas mamy mnóstwo pracy z dopracowywaniem całego kształtu forum, a czas każdego trochę ogranicza.
W każdym razie wraz z powstaniem tej oto społeczności należą się pewne słowa wyjaśnienia oraz tak po prostu kultura wymagałaby się też przywitać Wink

[Obrazek: oh-well-hi-there.jpg]Na początek streszczenie całego posta dla (względnie i subiektywnie) starych ludzi, których bolą oczy od długiego czytania (tak naprawdę to dla leniwych):

1. Jest to społeczność nie klan/grupa i jest ona całkowicie publiczna/otwarta dla wszystkich.
2. Nie ma nic wspólnego z żadnymi "poprzednimi ustrojami". Z żadnym z nich (są podobieństwa i pewna historia - szczegóły niżej).
3. Powstała tylko po to, żeby było z kim grać, kiedy grać i grać tak jak chcemy (podkreślam chceMY tzn. wszyscy, nikt nic nie narzuca).
4. Społeczność ma charakter ogólnie gamingowy. Na tę chwilę praktycznie wszyscy gramy tylko w armę, ale to nie znaczy, że tak będzie cały czas.

(Teraz starzy ludzie mogą przestać czytać, a ja lecę z tematem dalej).
Wio!


Owe poprzednie ustroje jakie by nie były to nie ma sensu ich za bardzo oceniać. Były rzeczy dobre i złe, ale fakty są takie, że przez ten okres od początku poznania się do dzisiaj rozegraliśmy razem kilkadziesiąt albo być może już ponad setkę coopów i też kolejne kilkaset godzin spędziliśmy grając w dominacje, patrol opsy i inne tryby a także w całkiem inne gry od army. Większość tego czasu przesiedzieliśmy też razem na teamspeaku. Fakty są też takie, że nie zawsze graliśmy w tym samym składzie. Bywały czasy większych i mniejszych podziałów, niesprawiedliwych segregacji na szkodników i normalnych, tylko ze względu na błahe różnice zdań bądź  inne podejście do gry.
Na każdym z etapów poza podziałami pojawiły się też nowe osoby co jest też sporym bodźcem i motywacją do tego, że warto próbować dalej, bo jest potencjał, żeby było nas więcej. I tu zahaczamy już o główną ideę społeczności, czyli budowanie ludzkiego potencjału, bo wnioski są takie, że im jest on większy tym większe możliwości ma cała społeczność i pojedyncze jednostki nic na tym nie muszą tracić.
Co do idei jeszcze - po analizie błędów przeszłości, stwierdziliśmy również, że nic nie będzie robione na siłę i nikt nie będzie tego pchał w nieznane byle do przodu. Jednym z głównych założeń jest to, żeby społeczność wędrowała tam gdzie będzie chciała, a nie tam gdzie będzie to narzucone. Ma być dużo swobody i brak jakiejkolwiek presji dla kogokolwiek. Wszelkie sprawy, jakie tylko będzie się dało, będziemy rozwiązywać drogą dyskusji w poszukiwaniu rozwiązania dogodnego dla wszystkich, którzy wykazują dobre chęci do wspólnej gry w mniejszym bądź większym gronie.
Oczywiście, żeby był w tym zdrowy rozsądek nikt nie będzie też nikogo przymuszał do tego, żeby wszystkich dookoła lubić, ale dopóki razem gramy to przynajmniej się szanujmy. I nawet jeśli znajdzie się jakaś czarna owca to pamiętajmy, że jedna osoba to nie cała społeczność i warto mieć czasami dystans do siebie i do tego co ktoś o nas mówi. Bo im nas więcej to też więcej różnorodności, więc tworzenia się grup nie unikniemy. Integracja jest fajna, ale nie na siłę.

Przechodząc do tematu struktury forum warto zaznaczyć, że tutaj też chcemy uniknąć zbyt poważnego podchodzenia do tematu i hierarchizacji członków społeczności, dlatego zdecydowaliśmy o podziale struktury wg zadań, a samą strukturę pozostawiamy elastyczną. Na początek powstały 3 sekcje/działy, które dzielą się wg zarządzania zasobami technicznymi, ludźmi oraz treściami/contentem. W sumie jest teraz 12 rang do których już niedługo każdy będzie mógł złożyć podanie, jeśli tylko będzie chciał się w jakikolwiek sposób zaangażować i pomóc w rozwoju społeczności. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby rangi łączyć, bądź tworzyć nowe, jeśli kogoś nie satysfakcjonuje obecny podział i ma coś do zaproponowania od siebie.  
Proszę się też nie sugerować, że posiadanie rangi lub kilku oznacza wyższą pozycję w hierarchii, bo jak wspomniałem takowej nie ma i zdanie każdego użytkownika będzie brane pod uwagę, jeśli jest ono racjonalne i spójne z ideą społeczności. Rangi są przede wszystkim zabawą i pokazaniem własnego przywiązania do społeczności, ale nie jako emblematu, tylko do ludzi ją tworzących.


To tyle chyba wszystko co pamiętam, że miałem z siebie wydusić na dzień dobry.
Zachęcam do współpracy, bo jesteśmy jeszcze mocno w trybie "work in progress". Nie bójcie się używać forum, jeśli widzicie błędy, niedociągnięcia lub czegoś brakuje.
Jestem otwarty na dyskusje, żale i inny spam dot. przeszłości i przyszłości.

Tymczasem w ramach rozgrzewki zapraszam na falę cringe'u, czyli powitania (gify mile widziane) i wspomnienia jak to drzewiej było.
Żeby zacząć wątek wrzucam w poście niżej trochę spamu od siebie.

Peace & have fun.
Buźka Cool
Odpowiedz
#2
Jeden z pierwszych coopów A2?I filmik za który dostałem zjeby za wykorzystywanie treści z prywatnych nagrań Rolleyes SSy
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Odpowiedz
#3
Dobry filmik ten 2 :p
Odpowiedz
#4
nooo ten 2 filmik fajny
Odpowiedz
#5
Liczyłem, że wrzucicie też coś od siebie Tongue
Odpowiedz
#6
Tylko jedno
[Obrazek: 6B8B5C9D0FE724788860A76B8F33FD301BAD03FC]
Odpowiedz
#7
Takie tam Wink[Obrazek: 1423A012DBDD3D365FDB76DFD4ED247F4AD97D18]
Odpowiedz
#8
Hm. Odpadki ze steama.

[Obrazek: 20ADED439CEFFDEB6577C6559BA1CE70BF4BE0FD]

[Obrazek: A8B2232C6E7A92954F1718A1FCFFB360CD2F4B5D]

[Obrazek: 352AABCEA0AF7BFB8D2D692D27630593ED7E0359]

[Obrazek: 99632E8F1F7AADE68B3E80853F473D06EE1323B0]
Odpowiedz
#9
STAROCIE TAKIE TAM  https://imgur.com/gallery/IVEx0

@Szachcik to jest pierwszy coopI jeszcze jedno video https://youtu.be/IEw3qdLaG9U (limit jednego na post)
[Obrazek: 76561198020798801.png]
Odpowiedz
#10
Mam tego w pizdu, z tego by wyszedł album
Odpowiedz


Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości